Recenze‎ > ‎

Zrcadlová místnost

Datum: 16.10.2012

Název akce: Zrcadlová místnost

Organizátor: Jakub „Balda“ Balhar

Počet účastníků: 8

Délka akce: workshop + 1,5 hodiny hry

Typ hry, žánr: komorní LARP

Slovní hodnocení:

V místnosti se stěnami ze zrcadel se náhle objevuje několik lidí. Od dětí po starce. Začíná příběh malého soukromého hororu…

Zrcadlová místnost je převzatý LARP od Shifting Forest Storyworks přeložený a upravený Baldou pro uvádění v našich podmínkách. Jako většina komorních larpů je velice závislý na obsazení. Pokud se sejdou mírumilovné hráči, je to normální hra. Když se sejde výrazná konfliktní skupina, přichází pravý horor. Nikdo tak docela neví jak se zachovat ale vypjatá atmosféra nakonech každého donutí udělat si názor a začít se rozhodovat.

Naše uvedení zrcadlové místnosti mělo velmi nekonfliktní sestavu hráčů, takže hra byla poklidná a moc se toho nestalo. Objevilo se nám sice několik dilemat a událostí osobně burcujících pro některé postavy, ale celkově atmosféra hry nebyla nijak výrazně silná. Hra je jinak ale technicky připravená dobře, postavy jsou srozimitelné a dost výrazné na to, aby bylo co a s kým hrát. Doufejme, že příští uvedení bude zajímavější. Potenciální příští hráče ještě varují, že vypjaté situace ve hře mohou být dost silé a nepříjemné, takže kdo se bojí vyhrocených hádek, smrti ve hře nebo má problémy s kontaktem při hraní, ať účast radši ješetě zváží. Věřím ale, že naopak jiné hráče moje varování spíš naláká.

Autor recenze: Terka Marková

Comments