Recenze‎ > ‎

Sv.Dobrota

Sv.Dobrota

Datum: 5.5.2012

Název akce: Svatá Dobrota

Organizátor: Pavla „Světlo“ Berková, Jakub „Kořen“ Korbel

Počet účastníků: 21

Délka akce: cca 12 hodin

Typ hry, žánr: outdoor larp typu svět

 

Slovní hodnocení:

„Svatá Dobrota“ má velmi originální svět. Místní si myslím, že je to lívanec. A taková sladká a dobrá věc nosí také samé sladké a dobré lidi. Ti si žijí většinu času šťastně pod ochranou svojí bohyně Sv.Dobroty. Žije se tu v dokonalé idyle až na občasné poryvy – předzvěsti neštěstí. Jeden takový poryv přinesl z moře 6 podivných lidí. Vyplavená posádka pirátské lodi nadělala místním pohostinným bezelstným lidičkám mnoho starostí. Nakonec ale raději před jejich dobrotou a pohostinností utekla, dříve než se nechala místními zlomit nebo připravit o rozum.

Hra má poměrně omezené možnosti ve volbě postav, do světa Sv.Dobroty zapadá jen velmi málo archetipů. V rámci toho je pak ale příprava postavy prakticky neomezená. Ve hře je pak velká volnost v tom, co se dá dělat a řešit limitovaná pouze logikou světa a zahratelností. Hra nabízí zajímavé prostředí pro interakci postav – jak pro vesnický život s jeho problémy a výhodami tak i pro střet pirátů a Lívanců. Hra nemá vlastní příběh, ten je v režii hráčů. Prostředí je ale nastavené vhodně tak, že jsme si opravdu mohli svůj příběh dobře „napsat“ sami.

Hru hodnotím velmi kladně za originalitu světa. Je dobrým prostředím pro odpočinek hráčů. Pokud máte rádi komedie a jste se svým smyslem pro nadsázku ochotní přistoupit na cokoli, mohu hru jen doporučit. Hra ale nezaujme hráče, kteří čekají silné připravené zápletky a děj, dobrodružství, tajemno, záhady, vítězství, vážné prostředí…

Autor recenze: Terka Marková
Comments