Recenze‎ > ‎

Klub Felis

Datum: 18.3.2012
Název akce: Klub Felis
Organizátor: Tempus Ludi o.s.
Počet účastníků: cca 20
Délka akce: 3 hodiny hra + 4 hodiny workshopy
Typ hry, žánr: Komorní larp

Slovní hodnocení:

Jedná se o komorní larp o humanoidních kočkách scházejících se jednou týdně v klubu. Kočky zde odpočívají od každodenního života, baví se, konverzují, tancují a především soutěží v tom, která z nich bude kočka roku.

Celá hra je postavena jako sandbox, takže neočekávejte složité postavy ani vychytané události ze strany organizátorů. Co do hry nepřinesete, to v ní nebude. Ze strany organizátorů byly připraveny workshopy před samotnou hrou a několik drobností, které bylo možné řešit ve hře.

Workshopy byly zaměřeny na tvorbu postavy, kterou hráči hráli a na to jak se kočka pohybuje, chová a proč je taková jaká je. Pro celou hru je hodně zásadní, aby byli hráči ochotni se chovat jako kočky, lísat se k sobě navzájem a užívat si kočičích doteků, prostě stát se kočkami.

Samotná hra se pak točila především kolem odvěkého konfliktu mezi domácími kočkami a toulavými kočkami. Domácí kočky jsou líné, přežrané chlupaté koule, pro které je zásadní úspěch na nejbližší soutěži, zatímco toulavé kočky jsou svobodomyslné kočky, které se o sebe starají sami a lidé ignorují.

Během hry je puštěna hudba, na kterou se dá tancovat a zhruba ve dvou třetinách doby proběhne soutěž o kočku roku, kde každý může předvést co dovede. Posledním prvkem jsou sladkosti, po kterých všichni touží, ale mají je jen některé domácí kočky a jsou odměnou za vítězství v soutěži.

Hra jako taková trvá zhruba 2 a půl hodiny, workshopy před ní zabraly 4 hodiny a na konci byla zhruba půlhodinová reflexe hry, nicméně vzhledem k rozložení workshopů a pauz vše zabralo celý den od 10 do 7 do večera. Celkově bych hru doporučil, pokud si chcete vyzkoušet vžití se do pocitu kočky a vyhovují vám hry, ve kterých není žádný příběh a jen na vás jak bude vypadat.

Autor recenze: Jakub "Balda" Balhar
Comments