Recenze‎ > ‎

Fat Man Down

Datum: 16.6.2012

Název akce:  Fat Man Down (http://jeepen.org/games/fatmandown/)

Organizátor: Jakub "Balda" Balhar

Počet účastníků: 5

Délka akce: 3 hodiny

Typ hry, žánr: Komorní larp, Jeep

Komorní larp byl uveden v Plzni na klubovně Senečák. Osazenstvem byl Pilly, Aki, Terka, Zuzka a Magda. Tato sestava představovala drobný problém, jednak nám chyběl fat man, jelikož Aki je drobeček a Pilly také úplně není tlouštík. Nakonec byl fat manem Pilly, což nebylo dobré, jelikož děvčata měla problém ho týrat.

Z mého prvního uvedení jsem si odnesl docela dost zkušeností, co se týče toho, jak hru uvádět. Osvědčilo se mi mezi scénami odeslat fat mana pryč z místnosti a nechat hráče chvíli promyslet si co se bude dít dál. Možná by bylo vhodné si takto naplánovat vždy dvě nebo tři na sebe navazující scény, aby snáze šlo deptat Fat mana.

Další drobností byla nevhodná volba čokolád, chtělo by to vybírat čokolády, které se fat manovi snadno vejdou do kapes. Vhodné mohou být třeba tyčinky místo čokolád. 

Osvědčilo se mi několikeré opakování stejné scény v různých časových obdobích. Intenzivně se vyplatila ke konci sada scén, kdy už Fat mana jen odmítli, při vstupu do fitka, do dietního klubu i na závěr doma rodina.

Hra jako celek vcelku dobře fungovala, ačkoliv se nepodařilo hráčům navodit tak intenzivní pocit lítosti a dilematu zda fat manovi ubližovat nebo ne. Hráči tak jako tak nebyli schopni to dělat a až na jednu hráčku jim téma nepřišlo až tak snadné. 

Autor recenze: Jakub Balhar

Comments