Recenze‎ > ‎

Erinor XIV - Stříbrní kapři

Recenze Stříbrní kapři
Datum: 27.4. – 29.4. 2012
Název akce: Erinor XIV. – Stříbrní kapři
Organizátor: Tereza „Yenis“ Marková, Jiří „Pilly“ Zahradník, Jakub „Balda“ Balhar
Počet účastníků: 12+3 CP
Délka akce: cca 20 hodin
Typ hry, žánr: situační hra

Slovní hodnocení:

Stříbrní kapři, ačkoliv nezapadají do příběhové linie, patří do rozsáhlého světa Erinoru. Schopnosti jednotlivých postav byly značně omezené, ale co se týče typu postavy, mohl si každý připravit prakticky cokoliv - byla ponechána velká volnost při tvorbě charakteru.

Děj se odehrává rok po konci války s elfy (erinorský rok 1444) kdy se světem rozšířila Nemoc. Pár uprchlíků se před ní uchýlilo do azylu rybářské chýše na malém ostrově, neboť se všeobecně věří, že voda ochraňuje před Nemocí. Různorodost postav ponechávala dostatečný prostor k interakci a tím i zabavení jednotlivých hráčů. Na jejich aktivitě se však poněkud podepsalo výrazně teplé počasí a tak se hra ubírala spíše vyjednávacími a konverzačními rovinami.

Hra byla připravena jako living fantasy a náročná na roleplaying a tím pádem také nevhodná pro nováčky. Byla zaměřena především na prožívání, emoce a vypjaté situace. Mohu ji vřele doporučit těm, kteří chtějí nebo potřebují „přepnout“ a dokáží se sami zabavit. Komedii však zde v žádném případě nehledejte, stejně jako typické kvesty a lokace.

Autor recenze: Pavla „Světlo“ Berková
Comments