Akce‎ > ‎Sekery a vařečky‎ > ‎

Trpaslíci

Zvažte přihlášení za hobity, ať jsou vyrovnané síly. Vzhledem k tomu, že se hráči trpaslíků přihlásili až na poslední chvíli, budou vousy k registračce k dispozici jen pro prvních 15-20 registrovaných).

Bratři, synové našich Zlatých hor, vyslechněte toto volání do zbraně! 

Přichází čas konečně těm hobitím špinavcům ukázat, že naše vznešené království nebudou více urážet!

Tak, jako nesnášíme nečestné jednání a faleš, tak nesnášíme teď ty nehorázné zrádce! Začalo to nekonečnými spory o naši novou přehradu. Podařilo se nám vystavět toto veledílo na říčce Sporné s velkým úsilím. Pohání naše stroje a dovoluje nám tak vyrábět ještě lepší zbraně, ještě krásnější šperky a ještě důmyslnější nástroje. Hobiti ale už od začátku napouštění přehrady protestují a vyhrožují těmi nejnehoráznějšími způsoby ve snaze naši činnost zastavit. Čím jim přehrada překáží? To je přece záležitost našeho království! Následně nám vypověděli smlouvy na dodávky potravin. Tato zrada nesmí zůstat nepotrestána. Bez hobitích dodávek, které byly vždy základem našeho křehkého míru jen těžko přežijeme nadcházející tvrdou zimu. Nezbývá nám, než jít a vzít si co je podle smluv naše.

Aby nebylo všeho málo, tak se jeden z největších špinavců z té nečestné chásky opovážil ukrást zlaté žezlo z prastarého dědictví našeho krále! Po té, co jsme proradného zloděje dopadli, zjistili jsme, že to není nikdo jiný, než syn starosty hlavního hobitího města! Taková urážka! Sejná, jako urážka naší překrásné královny (ať jí nikdy nevylínají vousy)! Starostka jedné z hobitích vsí se před mnoha svědky posmívala překrásným vousům naší slovutné paní. Smyjme tuto křivdu krví!

A poslední, ne však nejmenší z urážek. Ti nečestní skrčci si dovolují urážet naše pivo! Kvalitu trpasličího zlatého a svatého moku si nikdo nebude nadarmo brát do huby!

A proto povstaňme, veďme slavnou válku a ve jménu duchů našich otců a stříbrné sekery našeho krále slavně zvítězme!


O trpaslících:

Tento hrdý národ žije v království ve Zlatých horách. Zabývá se nejen těžbou, zpracováním rud a výrobou zbraní, ale i důmyslných nástrojů a strojů, pokročilými stavbami a vařením skvělého piva. Hlavou společenství jsou král Silvar Stříbrná sekyra a jeho krásná a statečná královna Helda Jasnovousá.

Trpaslíci jsou čestní, hrdí a silní. Jejich bohy jsou duchové jejich mrtvých předků, které vzývají a prosí o moudré rady.

Trpaslíci se oslovují bratře/sestro nebo pane/paní.

 

Kostýmy a zbraně:

Zbroje všeho druhu a ze zbraní, hlavně sekery, palice a štíty. Ani meče ale nejsou mezi trpaslíky výjimkou. Ze střelných zbraní nejčastěji hlavně kuše. Svoje oděvy ladí do tmavších barev (hnědá, zelená, černá, modrá), také v jejich šatníku chybí červená.

Ve znaku nosí sekery různých tvarů.

Nebojte se přihlásit za trpaslíky, pokud vše vyjde dobře, vousy dostanete k registračce!


Seznam přihlášených:

Torque (král Silvar Stříbrná sekyra)

Hroše   (královna Helda Jasnovousá)

Blizzy

Žába

Popy

Alienka

Boendall

Olorin

Alky

Red

Elisa

Andoras

Pařez

Dwarf

Jára

Koumák

Zepp

Pavel

Comments