Akce‎ > ‎Sekery a vařečky‎ > ‎

Hobiti

Sousedi, tohle byla poslední kapka! 

Nechtěli jsme ale budeme muset, budeme muset jít a vysvětlit těm trpasličím rouhačům, že jsou věci, které si prostě dovolovat nebudou!

První a nejhorší, co si na nás dovolili, je přehrazení řeky Sporné, která je po léta hlavní zásobárnou vody pro celé Pšeničné Údolí. I přes naše protesty a snahy vysvětlit rozumně situaci, si ti trpasličí rouhači nedali říci, a přes léto téměř vysušili řeku, aby napustili tu svojí mizernou přehradu. Strašlivé sucho, které tak vypuklo v naší krásné zemi nedovolilo hobitím sedlákům zavlažovat políčka a většina úrody zaschla. Nemáme proto mnoho jídla a ti hloupí rouhači si ještě dovolují chtít po nás to málo, co se nám přeci jen povedlo vypěstovat. Pokud trpaslíci sami i přes naše varování způsobili takovou strašnou neúrodu, nedostanou z darů naší Bohyně ani kůrku, ani slupku! Jen ať poznají hlad a hněv Bohyně, který na sebe přivolali! Sami už tak budeme mít málo, abychom mohli správně (velikou hostinou) oslavit podzimní Slavnost ovoce a Slunovrat, nebudem si kvůli nim ještě více utrhovat od úst! Vůbec nejlepší by bylo, probít se k trpasličí přehradě, opatrně ji vypustit a zničit.

A to není vše! Ti drzouni zrádně přepadli syna starosty hlavního města, zle ho pobili a uvěznili. Viní toho ubohého mladíka ze zlodějiny a odmítají ho vydat zpět. Jaká urážka! Jako by tvrdili, že jsme všichni zloději! Za to tvrdě zaplatí…

Do výčtu jejich vin a rouhání nesmíme zapomenout připsat krvavou urážku překrásné starostky Zápotočí Violky. Ohavná a hloupá trpasličí královna se veřejně posmívala chlupatým nohám naší věhlasné krasavice a prý i prohlásila, že Violka neumí uvařit ani vejce na tvrdo! Toto nemůžeme trpět! Ať zhynou v bídě ve jménu Bohyně Natűrwany. A našemu pivu už se také více posmívat nebudou!

Proto povstaňte, sousedi a pojďte pomstít křivdy a ztrestat urážky v kruté válce!

 

O hobitech:

Hobití domovinou je úrodný mírný kraj pod horami zvaný Pšeničné Údolí. Vládne tu moudře rada starostů, jejíž hlavou je starosta Hlinína, hlavního města hobití země, Sláva Trnka. Další důležitou osobností je vyhlášená kuchařka a krasavice Violka, starostka vsi Zápotočí. Hobiti jsou skvělí hospodáři, o kterých se říká, že vypěstují mrkev i v bažině a na skále si zplanýrují vinici. Pěstují všechno možné, chovají zvířata, jsou to mistři zemědělských technologií a věhlasní šéfkuchaři. Nezapomenutelné je také skvělé hobití pivo.

Hobití Bohyní je Natűrwana, Bohyně přírody, dobré úrody a hojnosti. Proto považují hobiti svoje hospodaření za bohulibou činnost a dobré jídlo a pití za oslavu Bohyně. Naopak kažení surovin je rouhání.

Hobiti se obvykle oslovují jako sousedé.

 

Kostýmy a zbraně:

Hobiti si moc nepotrpí na zbroje a těžké zbraně, dávají přednost různým mečíků, lehčím štítkům a také improvizovaným zbraním – pánvičkám, válečkům, poklicím, zemědělským nástrojům… Používají luky, kuše i vrhací zbraně.

Svoje šaty ladí rádi do světlejších nebo pestrých barev (oblíbené jsou prvky červené). Nosí různé vestičky a čepice.

Ve znaku nosí vařečky různých druhů.


Seznam přihlášených

Spell (Sláva Trnka, starosta Hlinína, hlavního města Pšeničného Údolí)

Světýlko (Violka, starostka Zápotočí)

Matesák

Balda

Brut

Zagro

Fin

Meloun

Bob

Panda

Citron

Marty

Tecklis

Darkon

Morttis

Galwanix

Milan

Ája

Comments