Akce‎ > ‎Proběhlé akce‎ > ‎

Bodlák

Anotace

Bodlák je komorním larpem. Hra se snaží pracovat jak s lidskými emocemi, tak s uměleckými prvky, přičemž prvkem nejvýraznějším je jednoznačně absurdnost. Ta se projevuje především v neurčenosti prostředí ani času, kdy se děj odehrává, ale objevuje se také v některých událostech během hry. Něco málo k ději: Dvě významné rodiny ze sousedících vesnic hodlají spojit svou moc skrz sňatek svých dětí. Nebo to tak alespoň má navenek vypadat. Pod povrchem bublá mnoho skrytých nenávistí a historických křivd, které mohou chystanou svatbu zhatit. V rámci Bodláku bude probíhat předsvatební hostina, které se budou účastnit členové obou rodin a některé další významné postavy obou vesnic. Vaše jednání v průběhu hry rozhodne o tom, zda ke svatbě nakonec dojde, a pokud ano, kdo si vlastně bude brát koho. V rolích se potkáte s láskou, stejně jako nenávistí. Spácháte zločin nebo se stanete jeho obětí nebo obojí zároveň. Možná, že se budete i bát věcí, které se budou odehrávat. Budete se potkávat s netolerancí k odchylkám stejně jako s upřímnou snahou pomoci.

Technické informace

Autor: Jakub Balhar (balhar.jakub@gmail.com)

Rok vzniku: 2011

Počet hráčů: 12, z toho 7 mužských postav a 5 ženských postav. Hra je uveditelná minimálně pro 5 mužských postav a 4 ženské postavy.

Prostory: Jedna větší místnost nebo dvě propojené místnosti.

Žádné další požadavky nejsou.

Hra: Všechny relevantní informace ke hře, včetně pokynů a materiálů pro její uvedení jsou k dispozici na: https://docs.google.com/open?id=0B0mF9sCX3dqOQURZbWdJbjJTeE9iaWZ6RHJubGZXQQ

Logo


Comments