Akce‎ > ‎

Proběhlé akce

        


Larpový ples 2013 (12. 10. 2013)

Ples je společenskou událostí pro všechny příznivce larpů a jiných rolových her, kteří si chtějí zatančit a pobavit se v duchu dávných dob a fantazijních světů.
Letošním rokem se ples pořádá v Králově přístavišti, můžete se tedy těšit na akci z prostředí knih George R. R. Martina Píseň ledu a ohně.

V rámci programu vás čeká několik hudebních interpretů kteří budou hrát k poslechu i tanci, dobré jídlo i pití a v neposlední řadě drobné tematické vsuvky pro vaše pobavení a všeobecné pozdvižení. Ples je ples, a proto samozřejmě nesmí chybět ani tombola. Více informací najdete na stránkách.

    Typ akce: ples
    Kontakt: Magda "Hroše" Ördögová, magda.ordogova(zavinac)seznam.cz
    Místo: zámecký statek Býkov u Plzně


Sekery a Vařečky (28.9. 2013)

Mír mezi hobity a trpaslíky byl vždy velice křehký. Na první pohled by se vám snad mohlo zdát, že tyto národy nemají žádný důvod ke svárům. Ale opak je pravdou. Až na svůj nemalý vzrůst a lásku k pivu nemají hobiti a trpaslíci nic společného. Sousedské vztahy jejich zemí bývají často vyhrocené. Drsní trpaslíci obývající hory bohaté na rudy a minerály pohlížejí na hobití sedláky z nížiny svrchu s nafoukaným despektem. Šikovní hobiti pak považují trpaslíky za rouhačské barbary, kteří neznají úctu k půdě ani jejím darům. Jedni i druzí však nakonec obvykle najdou důvod ke spolupráci a spory vyřeší mírumilovně. Až do tohoto podzimu! Existují urážky, které nejde odčinit a témata, o kterých se nikdy nediskutuje. Některé křivdy nelze odpustit… zvláště pokud jde o jídlo!… zvláště pokud jde o zlato!

    Typ akce: bitva fantasy
    Účast: Na přihlášku přes formulář
    Další informace: přibudou
    Kontakt: markova.t@seznam.cz
    Místo: Plzeň


Dobro proti Dobru V.  -  Vláda lidu (16.-18.8. 2013)

Dobro je určeno pro začátečníky i pokročilé hráče. Pro hráče je připraven svět, který díky vlastní iniciativě mohou objevovat, porážet bestie, jednat s jinými hráči, pročítat rozsáhlou knihovnu a nejpíše i zachraňovat svět.

Snažíme se být co nejvštřícnější a přizpůsobit se požadavkům hráčů, pokud jsou kladeny dostatečně předem. Proto se pokusíme postavit situace řešitelné jak zbraní, tak čistým rozumem či hbitým jazykem.

Letošní ročník je stále stavěn jako hrdinská fantasy, ve které postavy prozkoumávají různá zákoutí herného světa, řeší místní politický konflikt a možná i zachrání svět či své duše. Mnohé záleží na iniciativě hráčů, jak se přičiní o své zapojení a na kolik získají o určitých zápletkách informace.


    Typ akce: Fantasy
    Účast: Na přihlášku
    Kontakt: Fanatici@seznam.cz; Jana "Astralien" Novotná - jajanovo@centrum.cz, Václav "Raven" Pavlíček - maxraven@centrum.cz
    Místo:  Vechtrovna, Obora u Kaznějova
             Bitva o mrkev VI. (10. 11. 2012)O co jde? No přeci o Mrkev! O tu nejsladší a nejlahodnější potravinu, kterou kdy Zajíci a Králíci mohli ochutnat. O červenou, slaďounkou, dobrounkou, šťavnatou mrkvičku. Zábavně laděná bitva Králíků proti Zajícům cílená především na mladší hráče.


    Odkaz: http://fanatici.xf.cz/mrkev/mrkev.html
Účast: na přihlášku
Kontakt: Václav "Raven" Pavlíček, Jan "Condor" Tajer a Jana "Astralien" Novotná - Fanatici@seznam.cz
Místo: Plzeň
Počet účastníků: 40              PIVKo (16.-18. 11. 2012)

Nenechte se zmást akronymem, jelikož se nejedná o alkoholický nápoj ale o Plzeňský Inspirační Víkendový Kurz, akci pořádanou nejen pro zájemce o uvedení do světa larpu.

PIVKo je především společenským setkáním pro lidi ze Západních Čech, kteří neradi vysedávají doma a mají chuť se bavit i poněkud méně tradičním způsobem. Na PIVKu potkáte lidi s podobnými zájmi z Vašeho okolí, a kdo ví? Třeba to nebude Vaše poslední společná akce, protože jsou to právě známí a kamarádi, kteří otevírají cestu k dalším akcím.

    Odkaz: http://pivko.pilirionos.org/
Účast:
na přihlášku
Kontakt: pivko.pilirion(zavináč)gmail.com
Místo: Plzeň, skautská základna Senečák
Počet účastníků: 100


  Stříbrní kapři - druhé uvedení (Erinor XIV) (22.-23.9. 2012)


V herním čase asi 24 hodin si můžete užít stylové fantasy (něco jako Living Fantasy) situační LARP, tedy hru se zaměřením na atmosféru, prožívání pocitů postav v dané situaci a hraní jejich chování s minimálním předepsaným dějem.

Hra je určena spíše pokročilejším hráčům, ale účast méně zkušených hráčů je také po domluvě možná. Předchozí účast na LARPech ze série Erinor není nutná. Ráda bych hru nabídla i novým tvářím, kteří zatím LARPy ze západu Čech neozkoušeli. Hráči, kteří už Stříbrné kapry vyzkoušeli si mohou zahrát znovu jen v případadě nedostatku lidí.


    Typ akce: outdoor LARP, stylové fantasy
    Odkaz: http://erinor.pilirion.org/poradane/14_2-stribrni-kapri-II/
    Účast:
na přihlášku
    Kontakt: Tereza "Terka" Marková - erinor@email.cz, markova.t@seznam.cz
    Místo: ostrůvek na Berounce u Bukovce (Plzeň)
    Počet účastníků: 8-17  Nákaza: Stanice Omikron (25.8. 2012)

 
Jaké tajemství skrývá stanice Omikron? Je tam lék? Existuje vůbec? Má cenu bojovat?

Zkuste získat odpověď na jednu z těchto otázek a bojujte o život společně se skupinou přeživších proti lidem postiženým nákazou, nebo se postavte na opačnou stranu a pochutnejte si na čerstvém masu či mozečku.

Při hře si budete moci vyzkoušet těžký život a boj o přežití, nebo tu slast, když trháte tělo své oběti na kousky, vychutnávaje si její čerstvé masíčko. Pro zájemce bude případně možnost vyzkoušet obojí. Boj bude podle pravidel ŠATRHu za použití převážně zbraní NERF. Zombie apokalypsa se blíží a vy si můžete vybrat, na čí straně chcete stát …


    Typ akce: Post-apo survival
    Účast: Pro zvané / po domluvě
    Kontakt: Lukáš "Finmer" Beran - finmer@pilirionos.org
    Místo: Vechtrovna, Obora u Kaznějova (viz. Organizátor/zázemí)


          D(í)chánek 2012 - Konec pečeného věku (29. 6. -1. 7. 2012 akce především pro členy o.s. a přátele)

Specifická akce ze života hobitů s larpovými prvky…..

 

Přichází to čeho se všichni báli. Jídlo začíná protestovat. Musíme vymyslet jak na něj. Nové koření nám určitě pomůže, ale kde ho vzít.

Tradiční život v poklidu končí. Je nutné hledat nové cesty. Cesty vaření a vařečky. Oslava je ohrožena a nikdo si to ani neuvědomuje.

                                                                       Došla sůl. Pomoz národe hobití.!!!

 

Jako každý rok čeká hobity bujará oslava. Oslava Bilbových narozenin. Každý z kraje však ví, že letošek nebude tak lenivý jako minulé roky. Letos všichni v kostech cítí, že přijde něco zvláštního, neobvyklého. Avšak též je známo, že „to bude legendární“.

 

Tábory byly rozděleny…

 

    Typ akce: setkání

    Pozvánky: Ústní formou – budou rozposlány :D

    Kontakt: Jan “Zagro“ Zahradník - Zagro.Kudla@seznam.cz

    Místo: Vechtrovna, Obora u Kaznějova (viz. Organizátor/zázemí)

 

Plzeňský larpový ples (19. 5. 2012)

    Kontakt: Magda "Hroše" Ördogová - magda.ordogova(zavinac)seznam.cz 
    Místo: zámecký statek Býkov

  

Sv. Dobrota (4. - 6. 5. 2012)

Experimentální larp zasazený do herního prostředí typu fantasy-svět, s ohledem na minimalistická pravidla a velký důraz na RP vhodný pro zkušené hráče.

Míle je malá vesnička na pobřeží Oceánu. Většinou je tu klid, poslední dobou se ale dost projevoval Poryv. Dnes ráno, když se Janko Rybář vracel se syny z lovu, si jeden z nich všiml čehosi ve vodě. Netrvalo dlouho a vytáhli několik bezvládných, podivně oblečených těl. Jak víte z vyprávění svých starších, tak se už dříve stalo, že příboj vyvrhl na břeh podobně oblečené osoby, ale nikdy se nestalo, aby někdo z nich byl naživu. Až teď. Dosud jste vždy jen pohřbili vyvržené ostatky do moře, ale dnes je to jiné… Vzali jste je do vesnice a udělali co bylo ve vašich silách. Když Dobrota dá, konečně se třeba dozvíte, co jsou zač… 
            
    Odkaz: http://svdobrota.wz.cz/   stránky jsou v přípravě!
    Kontakt:
Pavla "Světýlko" Berková - berk2ATseznam.cz, do předmětu piště Sv. Dobrota
    Místo: Vechtrovna, Obora u Kaznějova (viz. Organizátor/zázemí)

Erinor XIV. Stříbrní kapři (27. - 29. 4. 2012)

    Odkaz: http://erinor.pilirion.cz/
    Kontakt: Tereza "Yenis" Marková - markova.tATseznam.cz
                    Jiří "Pilly" Zahradník - TylaiATseznam.cz
    Místo: Plzeň - Bukovec

Kyselá prdel V. - Kalich předků (13. - 15. 4. 2012)

Kyselá Prdel (KP) je menší outdoor larp z postapokalyptického fantasy světa.

Magie je zřídkavý jev a do popředí se derou technické vynálezy. Hra je určena aktivnějším hráčům, kteří rádi prozkoumávají herní okolí a procházejí víceúrovňové herní lokace. Lidé, kteří mají v oblibě politické pletichaření, si na své ovšem nepřijdou. Svět KP umožňuje zahrát i za méně časté rasy, jako je např. skřet nebo nemrtví.
 
    Odkaz: http://www.kplarp.ic.cz/index.htm
    Kontakt: Lukáš "Finmer" Beran - finmerATemail.cz
    Místo: zřícenina Sion poblíž Kutné Hory


 

Zrcadlová místnost - podklady ke hře jsou k dispozici ke stažení


Bodlák - podklady ke hře jsou k dispozici ke stažení


Dobro proti dobru IV. - Nový začátek (31. 3. 2012)

Hrdinská fantasy družinovka, jejíž děj volně navazuje na předchozí ročníky.

Podhůří je válkou zpustošený kraj, jež lidé raději opustili a přenechali jej nemrtvým a démonům, aby zde vedli své války. Však v posledních několika letech se jazýček vah naklonil ke prospěchu Pekelného pána a jeho pekelných hord. Nemrtví byli sraženi na kolena, zbývá jen velmi dobře chráněná knihovna – pokladnice vědomostí a moci. A nyní, po zabránění splynutí dvou světů a zničení světa, jak jej známe, se do Podhůří zas hrnou dobrodruzi...
 
Odkaz: http://fanatici.xf.cz/dobro/dobro.html
Kontakt: skupina Fanatici - FanaticiATseznam.c
Místo: Krkavecké lesy, Plzeň

Nulté připojení (17. 3. 2012)

Máte pocit, že existují technologie, které jsou tak převratné, že se tají? Co kdybych vám řekl, že je to pravda? Co kdybych vám řekl, že si díky nim můžete vyzkoušet cokoliv, co jste kdy chtěli? Co kdyby se stačilo jen připojit!?

 V horrorovém psychodramatu Nulté připojení byli hráči pracovníky společnosti Synapps-Tech. Stanuli tváří v tvář řešení problémů v jedné z prvních člověkem vytvořených virtuálních realit. Vše šlo dobře až do doby, kdy se ve virtuální místnosti objevil předmět, který by tam vůbec být neměl.
 

Typ akce: komorní larp

Odkaz: http://www.nultavlna.tk/
Kontakt: Martin "Tygger" Kolář (tygger.r@gmail.com), Jakub "Aki" Matas (ciko.rys@gmail.com)
Místo: Plzeň
Počet účastníků: 8

LDV III: Růže na kolejích ( 3.3. 2012; 10:00 - 14:00 hod.)

Růže na kolejích je příběh, který nás přivede do Prahy v pohnutém roce 1939. Je o lásce a přátelství, které se zoufale snaží vzdorovat okolním událostem. Hlavní postavy se budou několikrát muset rozhodnout kterým směrem se vydat a samozřejmě budou muset nést za své činy odpovědnost.

Bližší popis hry je na samostatné stránce - včetně přihlašovacího formuláře.
Typ akce: larpově-divadelní večer
Kontakt: Jiří "Pilly" Zahradník - TylaiATseznam.cz
Místo: divadlo Dialog, Smetanovy sady 9, Plzeň
Počet účastníků: 16 hrajících

 

VÍNKo (24. 2. - 26. 2. 2012)

Varský inspirační nováčkovský kurz - sestřička plzeňského PIVKa.

Typ akce: setkání
Odkaz: http://vinko.pilirionos.org/
Kontakt: skupina Fanatici -
FanaticiATseznam.cz
Místo: Ekocentrum, Ostrov

Jednodenka: Noční setkání (27.12.2011)

Jedná se o betatest komorního LARPu z fantasy prostředí města a jeho temnějších zákoutí. Jen málokterá z rolí je taková, jaká se na první pohled zdá. Vrazi, obchodníci, lůza, ale i šlechta se sejde, každý ze svých důvodů, v hostinci U Zlomeného klu. Co se stane dál a kdo odejde živý, to rozhodne možná jeden krátký okamžik...

Bližší popis hry je na samostatné stránce, domluva probíhá na Facebooku.
 
Kontakt:    Jana "Astralien" Novotná - jajanovoATcentrum.cz
Místo:        Karlovy Vary


                Pohádka (11. 12. 2011)

Co si představíte, když se řekne pohádka? Draky? Krásné princezny a spanilé prince? Zlé čarodějnice? Že je to klišé? O tom to je! Proč vymýšlet nové světy když před námi je jeden obrovský a nevyužitý!!

Odkaz: http://www.pohadka-larp.estranky.cz/
Kontakt: pohadka.larpATgmail.com
Místo: Vechtrovna, Obora u Kaznějova (viz. Organizátor/zázemí)
Podřízené stránky (2): Bodlák Zrcadlová místnost