Akce‎ > ‎

Plzeňský larpový ples

Ples je již za námi a podle ohlasů mohu zatím říct, že se vydařil. Jsem moc ráda, že jste si ho užili a chci vám moc poděkovat za to, že jste vůbec dorazili - bez tak skvělých účastníků by ples nikdy neměl takovou atmosféru a možná by se ani nikdy neuskutečnil!

Zároveň ještě jednou děkujeme všem sponzorům, i oni se významnou měrou podíleli na uskutečnění této akce. Nejvíce pak děkujeme zámeckému statku Býkov, protože stejně půvabné prostory bychom v okolí Plzně hledali jen těžko.

Fotky z plesu najdete zde:
https://plus.google.com/photos/113363070163259101404/albums/5745399726119853361?banner=pwa

Tedy ještě jednou vřelé díky - a pokud nenastanou žádné komplikace, budeme se na vás těšit na příštím ročníku!První ročník plzeňského larpového plesu je tady! Pojďte se zúčastnit stylového večera plného dobrého jídla a pití, nádherných kostýmů a příjemné hudby. Určitě se zde potkáte se spoustou svých přátel a známých nejen ze západních Čech, ale i dalších koutů republiky.

Kdy a kde: 19. 5. 2012 na zámeckém statku Býkov.


Rádi bychom tímto vyjádřili svou vděčnost zámeckému statku Býkov a jeho provozovateli za vstřícné jednání a sponzorský pronájem sálu.

O zámeckém statku Býkov se můžete více dozvědět na jejich stránkách www.bykov.cz


Co můžete čekat:

Několik hudebních vystoupení historických i moderních kapel a taneční hudbu po zbytek večera.
Další zajímavá vystoupení v duchu fantasy a historie.
Tombolu se stylovými cenami.
Vynikající atmosféru a kuchyni historického statku Býkov.

Aktualizace: protože si o něj mnoho z vás při registraci řeklo, GULÁŠ BUDE!

!POZOR!  JE NUTNÁ REGISTRACE!

PROGRAM PLESU:

18.30 Zahájení plesu
18:45 Vystoupení historické hudební skupiny Góthien
20:00 Vystoupení alternativní folkové a šansonové kapely Kachna a Zodiac
22:30 Vystoupení historické taneční skupiny Arvena
23:00 Vyhlášení tomboly
24:00 Ohňová show
02:00 Ukončení plesu

Od deváté hodiny vám k poslechu a tanci bude hrát hudební skupina Unigena Music, jejíž repertoár skýtá jak rockové pecky, tak taneční muziku.

Kostýmy:

Na plese platí kostýmová povinnost. Nemusíte se omezovat pouze na fantasy, přesto bude platit několik pravidel, aby ples nepůsobil nesourodě a abychom se vyhly některým nežádoucím kreacím. Kostýmy, které nejsou vhodné pro slavnostní večer, nebudou na ples vpuštěny!
Další informace naleznete níže.

Doprava a ubytování:

Na místo plesu se můžete dopravit buď vlastním automobilem nebo vlakem. Od vlakové zastávy Obora u Kaznějova bude možnost dojít pěšky na vechtrovnu, kde bude zajištěné ubytování a také si tam budete moct nechat věci. Od blízké silnice pak bude zajištěn odvoz autem přímo ke statku Býkov.
Ubytování po plese je zajištěno na vechtrovně. Více informací naleznete pod čarou.

Občerstvení:

Rozhodně doporučujeme využít na plese vynikající kuchyně na Býkovském statku. V nabídce mají i staročeská jídla která určitě výborně doplní atmosféru plesu, stejně jako žebírka, kuřata a podobná jídla.
Také vám nabízíme možnost objednat si předem porci guláše, který by byl k dostání za nějakou rozumnou cenu (do 100,- Kč), pokud o něj bude zájem.

Vstupné:

Cena za lístek je 250 Kč. V ceně je zahrnuta cena večera, 1 lístek do tomboly a přespání na vechtrovně.
Lístky bude možno zakoupit buď předem nebo i na místě. Podrobné informace obdržíte v registračním mailu.

Registrace:

Registrovat se můžete vyplněním tohoto formuláře

Nejpozději do dvou dnů vám přijde potvrzení a budete přidáni na seznam účastníků.

Seznam registrovaných účastníků:

Petra Eretová
Gabriel Fabry
Alena Švelchová
Lukáš Beran
Pavla Berková
Jana Novotná
Jan Kolínský
Kateřina Votíková
Barbora Legátová
Lenka Pittnerová
Karel Říha
Aleš Kosán
Michal Šedivý
Markéta Zajíčková
Jan Zahradník
Barbora Havrdová
Lenka Čejková
Michaela Špačková
Jan Andrejch
Tereza Marková
Alžběta Kračmarová
Stanislav Rosol
Jakub Štěpán
Kateřina Čejková
Bara Klapalová
Jakub Balhar
Petra Lukačovičová
David Malecek
Radim Vališ
Matěj Rott
Miroslav Ördög
Martin Bezdíček
Jakub Popelka
Veronika Farkašová
Zuzana Pechová
Zuzana Řezníčková
Jaroslav Kadlec
Jan Manko
Mirka Ördögová
Marie Vaňková
Jitka Marková
Vítězslav Marek
Jakub Petříček
Nela Randová
Jiří März
Kateřina Lešková
Martina Lešková
Miroslav Sedlačík
Václav Fiala
Zuzana Malá
Jakub Macek
Jakub Kalous
Další důležité informace:

Kostýmy:

Co rozhodně nechceme na larpovém plese vidět: maskáče a vojenské oděvy všeho druhu (zapomeňte na postapo a airsoft), moderní oděvy - kostým inspirovaný například Al Caponem nebo Matou Hari je v pořádku - nechceme ale obyčejný společenský oděv 21. století; přespříliš "technické" kostýmy - sci-fi nevadí, ale robotický muž nebo kosmonaut už na larpový ples nepatří.

Všeobecně platí - použijte hlavu. Dá se předpokládat že nadpoloviční většina kostýmů na plese bude fantasy, nejčastěji inspirované gotikou nebo renesancí. Volte proto svůj kostým tak, aby se s takovými kostýmy úplně "netloukl" a příjemně doplňoval atmosféru.

Co je naopak na plese vítáno: Honosáky všeho druhu - máte-li honosný kostým, určitě se s ním přijďte pochlubit, jdete na ples a přesně pro takovou příležitost je honosný kostým určen.
Fantasy kostýmy - chcete-li přijít v kostýmu elfa, skřítka, mága, trpaslíka nebo hobita, směle do toho. Nezapomeňte ovšem na to, že se účastníte plesu, a proto i takový kostým volte slavnostní (tedy hobitka přijde v nejlepší sukni a šněrovačce co má doma apod.).
Po zralé úvaze jsme usoudili že opravdu dobře vypadající skřeti budou na ples vpuštěni také.
Sci-fi kostýmy - sci-fi kostýmy jsou taktéž vítány, ale s rozmyslem. Rádi uvidíme kostýmy ala Star Wars, Stargate Atlantis (inspirujte se spíše mimozemskými civilizacemi než vojenskými uniformami), Matrix apod. Pokud možno se vyvarujte přílišné robotizace, obáváme se že by to v kombinace se zbytkem kostýmů nevypadalo dobře.
Kostýmy inspirované historií - i takové kostýmy budou vřele vítány, samozřejmě čím honosnější tím lepší, ale i obyčejný kostým lovce nebo piráta je zcela na místě a určitě krásně doplní místní kolorit.
Gothic a steampunk kostýmy - pokud budou gothic a steampunk oděvy náležitě na úrovni (plesové), pak budou určitě vítány také, ovšem oceníme pokud budou například mírně stylizovány do fantasy nebo historie (viktoriánské steampunk kostýmy obzvláště vítány).

Pár rad na stvoření příjatelného kostýmu s minimálními náklady:
Jednoduchý kostým můžete vytvořit například z volné tuniky / šatů, ke kterým přidáte legíny nebo punčocháče a přepásáte nějakým zajímavým koženým páskem, případně ozdobnou šerpou.
Dalším dobrým tipem je "pirátský kostým" - na ten vám stačí volná košile, k ní nějaké obtažené kalhoty, případně široká sukně, zajímavá vesta či šerpa do pasu a například klobouk, nebo jen stylizovaný účes.

Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti ohledně kostýmu který si chcete vzít, neváhejte kontaktovat organizátory.

Tady se ještě můžete podívat na ukázky kostýmů, jaké vidět nechceme, či jaké naopak uvítáme.

Typ kostýmů, jaké na ples vpuštěny nebudou:Kostýmy, které postačí jako minimum:Typy kostýmů, které budou vřele vítány:A jedno velmi důležité varování!
Co se bot týče, ideální je samozřejmě historická či jinak stylová obuv (šněrovací kožené boty, stylové střevíčky nebo polobotky). Kdo podobnou obuv nevlastní, dorazí v tanečních botách, ideálně co nejvíce zakrytých, aby nerušili kostým.
Nikdo v kanadách, goráčích, steelech a podobné obuvi nebude vpuštěn do sálu! Taková obuv by poškodila parkety a škoda by nám také mohla být naúčtována, nehledě na to, že to nevypadá dobře!

Zbraně a jejich larpové repliky s sebou na ples prosím nenoste. Zcela výjimečně budou povoleny bezpečné repliky zbraní a to v případě, že budou nepostradatelnou součástí kostýmu.


Doprava a ubytování:

Pokud chcete na ples přijet vlastním automobilem (pozor na konzumaci alkoholu na plese!), řiďte se mapkou přiloženou níže. Z Plzně vyjedete po hlavní silnici směrem na Kaznějov (nachází se vlevo od mapy) a po projetí městem Třemošná odbočíte na druhé odbočce doprava (u odbočky je přímo ukazatel na zámecký statek Býkov). Tím se dostanete na silnici která je na mapě vyznačena oranžově a dojete přímo k Býkovu. Parkování na místě bude organizováno.

Pro ty, kteří přijedou vlakem, bude zajištěn odvoz autem k Býkovu. Za ten se bude platit 10,- Kč na osobu. V případě, že si budete chtít odložit krosny a další věci na vechtrovně, dojdete k ní od vlakové zastávky pěšky (cestu vám vždy někdo ukáže, na mapě je zobrazena červeně). Poté se vrátíte k hlavní silnici kde bude čekat organizátorský odvoz.

Možnosti vlakové dopravy jsou následující: pojedete osobním vlakem z Plzně (možno nastupovat na hlavním nádraží, nebo na zastávkách Plzeň - Bílá hora a Plzeň, - Bolevec) na zastávku Obora u Kaznějova. Pozor, zastávka je na znamení, takže je potřeba buď zmáčknout tlačítko (soupravy Regionova) nebo říct průvodčímu (starší soupravy).

Osobní vlaky jedou v sobotu vždy po dvou hodinách, a to v 14:17, 16:17 nebo 18:17 (odjezdy jsou vypsány z hlavního nádraží).

Doporučujeme jet vlakem ve 14:17 nebo 16:17, poslední odvoz autem od zastávky Obora u Kaznějova pojede v 17:00.


Po skončení plesu se buď můžete vydat domů po vlastní ose (platí opět především pro automobilisty) nebo pro vás bude zajištěno hromadné přespávání na vechtrovně. Chaloupka se nachází asi kilometr chůze od Býkova (druhá část červené cesty na mapě) a na přilehlých pozemcích budou postaveny stany, takže místa bude dost. Samozřejmě je možné ubytovat se i na Býkově, je ovšem potřeba počítat s cenou přiměřenou komfortu.

Comments