Akce‎ > ‎

Nákaza: Fáze 1 Karanténa

Nákaza

Byly tři ráno, když se Joe vracel z rozlučky se svobodou. Byl dost opilý na to, aby třikrát  upustil klíče, než odemkl branku, ale dost střízlivý na to, aby si uvědomil co znamená to, že se v ložnici rozsvítilo světlo. Lily bude vzhůru … měl jsem přijít už dávno … o jé, to bude průšvih. Poslední dobou nebyla ve své kůži, nejspíš kvůli těm nevysvětleným brutálním vraždám, ke kterým v okolí v minulých dnech došlo. „Tohle si pořádně odskáču,“ povzdechl si a upustil klíče počtvrté.

Za ním se ozval divný šouravý zvuk. Otočil se a uviděl tmavou postavu na rohu vedlejšího domu. Podle toho, jak se kymácel, musel mít ještě víc upito než Joe. „Jste v pořádku?“ zeptal se polohlasem. Chlap neřekl ani slovo a pomalu se blížil. „Potřebujete něco?“ Joe začínal být nervózní. Zašmátral po klice a ucouvl.

Vytáhl klíče a třesoucí se rukou zapnul maličkou baterku, kterou na nich nosil. Posvítil chlapovi do obličeje a úlekem ty klíče znova pustil. Tvář, kterou uviděl, byla příšerná, jako by ho někdo utloukl k smrti holými pěstmi a pak ho ještě vzal pohrabáčem. Nikdo s takovými zraněními nemohl přežít, nikdo … ale chlap se přibližoval dál.

„Jděte pryč, nechte mě!“ vykřikl Joe a chtěl se otočit k domovu, když tu zakopl o obrubník a upadl. Než se vzpamatoval, chlap už byl u něj. Cítil, jak ho chytily silné ruce, pokusil se vysmeknout, ale bez úspěchu. Když se mu do ramene zabořily ostré zuby, strašlivě zařval a začal tlouct kolem sebe, ale jako by mlátil do zdi. Skrz červenou mlhu ještě uviděl, jak se dveře jejich domu otevřely a v nich stála jeho Lily. Z posledních sil zakřičel „Uteč, utíkej, zavři dveře!“ a pak už nebylo nic.533040_469869073037281_230920261_n.jpg

Přijeďte si zažít jak může vypadát začátek apokalypsy. V blízké budoucnosti hrají korporace ještě významnější roli než dnes. Vývoj látky proti rakovině se jedné z nich zvrtnul a namísto léku na zhoubnou chorobu získali něco, co nečekali. Nákaza udělala z týmu a testovacích subjektů bytosti z nočních můr. Zombie, jak se jim začalo familierně přezdívat, zpočátku vypadali jako nemyslíci vraždící monstra, s postupem času se vše ale začalo měnit. Ti, kteří je zahlédli a přežili, aby o tom mohli vyprávět, je popisovali jako divochy, kteří spolupracují a komunikují normální lidskou řečí.

O víkendu 16.5. až 18.5. se bude konat venkovní larp na tyto motivy. Odehrávat se bude v bývalém vojenském prostoru u středočeské obce Bratronice. Bojovat se bude nerf zbraněmi. Jde o atraktivní prostor plný podzemních bunkrů, polorozbořených budov a variability i co se vnějšího prostředí týče. Hra bude probíhat od sobotního rána do noci, předpokládaný konec je kolem půlnoci a cena za akci bude 450Kč v případě platby předem. V ceně je jídlo po dobu hry. Hra je určena pro 40 až 80 lidí.

Ve hře samotné budou operovat tři odlišné skupiny. Chcete-li si užít akci a adrenalinový boj, pak si vyberte armádu. Její příkazy jsou jasné, zbavit se všech zombie v prostoru, civilní ztráty povoleny v libovolném množství. Láká-li vás prostředí zombie, objevování světa rituálů primitivní společnosti na úrovni kmenových společenství, lov na lidi a prozkoumávání prostoru bez velkého strachu, pak jsou pro vás zombie. Máte-li zájem vyzkoušet si, jak jednoduché / obtížné je přežít v prostředí apokalypsy a lákají vás příběhy o přežití a starostech přeživších lidí, kteří nikam nepatří pak jsou pro vás určeni přeživší.1617597_10201399611140216_622198530_o.jpg

Tvorba postavy se skládá z několika částí. Nejprve vytvoření kostry postavy. Její jméno, věk, skupina do které patří a krátký popis, který si bude moci kdokoliv přečíst. Druhou a důležitější částí je výběr příběhů. Každá postav dostane do začátku nějaké množství bodů, které ji slouží k tomu, aby si vybrala příběhy, kterých se bude ve hře účastnit. Příběhy jsou buď jednorázové, krátkodobé události, kdy se v danou dobu na daném místě něco stane nebo dlouhodobé, které představují směřování postavy po značnou část herní doby.

Pokud vás hra zaujala a měli byste zájem se zúčastnit nebo se dozvědět o ní více, stránky najdete na adrese http://nakaza.larpovadatabaze.cz/ na Facebooku je událost https://www.facebook.com/events/516353985076701/?fref=ts a dále jsme k zastižení na mailu nakaza@pilirionos.org
Comments