Akce‎ > ‎

Nákaza: Stanice Omikron

Z deníku Susan Calvinové, vedoucí výzkumnice Spojených laboratoří v Elefantře:

2. června

Píše se rok 2034 a na Zemi zbývají asi dva miliony lidských obyvatel, roztroušených po všech kontinentech. Říkám lidských, protože těch ostatních je tu mnohem víc, jsou jich desítky a stovky milionů a pořád přibývají další.

Lidé se vrátili ke středověkému způsobu života, žijeme v obrněných pevnostech na vrcholcích kopců v nepřístupném terénu, abychom byli alespoň trochu v bezpečí. Život v těch opevněných městech je pochmurný a asketický, všechno je na příděl, dokonce i denní světlo.

Už je to pět let, co se objevili první nakažení, podivní, zelení tvorové, kteří zoufale dychtili po lidském mase. Někdo říká, že je to Boží trest za naše hříchy. Ti rozumnější debatují o možnosti nákazy neznámým virem nebo o mutaci vlivem zvýšené radiace. Zdá se ale, že by naše noční můra mohla brzy skončit. Klíč k tomu všemu je ve stanici Omikron.

Stanice Omikron! Nemůžu uvěřit, že to před námi tak dlouho tajili. Hlupáci, pitomci, idioti! Co si mysleli, že dostanou Nobelovu cenu? Vždyť tady jde o záchranu lidstva … Ale nebudu se rozčilovat. Stanice Omikron je malá opevněná výzkumná laboratoř asi pět set kilometrů od Elefantry. Založili ji výzkumníci z osady Corte v naději, že se jim podaří najít lék. Z této oblasti totiž do Corte přišlo několik lidí, kteří byli evidentně pokousaní, ale nákaza na ně neměla žádný vliv.

Takový objev! Jenže teď se jim výzkumný tým nehlásí a oni nemají, koho by tam poslali. Pitomci! Kdyby nám to řekli, mohl být lék už na světě, pomohli bychom … Teď už je pozdě, tedy pro ně. Za dva týdny vyráží z Elefantry expedice, která výzkum převezme a já jí budu velet …


Poslední záznam z diktafonu doktora Entona před jeho zmizením.

15.prosince 2030

Několik posledních měsíců jsem trávil pozorováním postupu nákazy u 15 pokousaných. U všech se projevují obdobné symptomy.

Na počátku se objeví zvýšená teplota a malátnost. Několik hodin poté začne postiženému blednout kůže a získávat nazelenalý nádech. Následuje veliké utrpení pro pacienta, který se začne svíjet v křečí a zvracet krev. V tomto okamžiku je již lepší veškeré utrpení pacienta ukončit. Pokud se tak nestane, pacient po cca 2 až 3 hodinách upadá do komatu, ze kterého se po nějaké době probouzí v akutním záchvatu agresivní psychózy se sklony ke kanibalismu.

 


Hra bude probíhat v sobotu cca od 11 hodin do 16-17 hodiny (přesně bude záležet na odolnosti lidské skupinky). Samotná hra bude rozdělena do dvou akcí, kdy si budou jednotliví hráči možnost zahrát jednou roli člověka a jednou roli zombie (vše bude přesně záviset na zájmu hráčů a případné domluvě).


  • Co budete potřebovat:

- Kostým na přeživšího člověka a zombii.

- Nějaké vybavení – zde není žádné omezení a každý si může vzít, co uzná za vhodné (myšleno baterky, obvazy atp.).

- Střelné zbraně NERF či nějakého podobného výrobce. Zde není opět žádné omezení ani na množství munice.

- Dále si můžete přivést nějakou zbraň na blízko, ale jen nože, mačety či krátké sekery. Zde je velice důležitá bezpečnost.


  • Obecná pravidla:

Pro lidi:

- Boj bude probíhat podle pravidel ŠATRHu, kde každý hraje svá zranění.

- Nebudou žádné schopnosti ani dovednosti a jede se na RP.

- Jsou povolené střelné zbraně NERF či nějakého podobného výrobce a měkčené zbraně do délky 60 cm (zde důležitá bezpečnost pro zombie).

- Po pokousání zombií je člověk nakažen virem a pokud nedostane do několika hodin lék, je jeho osud zpečetěn. Vir má inkubační dobu několik hodin či dnů, podle počtu a místa kousnutí.

- Každý člověk ví, že zombii zabije fatálním poškození nervového centra… přeloženo kulkou do hlavy nebo useknutím hlavy.

Pro zombie:

- Bojují podle upravených pravidel ŠATRHu kde po zásahu do nohy či ruky nemohou zasaženou končetinu používat, ale necítí bolest. Zabité jsou po zásahu do hlavy nebo useknutí hlavy.

- Zombie neumí běhat a mají zhoršené motorické schopnosti.

Comments