Akce‎ > ‎Chystané‎ > ‎

IT

přidáno: 4. 6. 2011 10:47, autor: Jakub Balhar   [ aktualizováno 16. 6. 2011 9:51 ]

Píše se rok 2030. První zatím poměrně nedokonalé formy umělé inteligence jsou zaváděny do běžného provozu. Jedním z pionýrů tohoto procesu je světoznámá firma zabývající se biotransformacemi BioTechnology, a.s. se sídlem v Rakovníku. Firma či spíše korporace je mezinárodní gigant ve vývoji a distribuci léčiv, zdravotnických potřeb a inovativních biotechnologií ve farmacii. Firma Biotechnology je jednou z mála firem, které si mohli dovolit do UI investovat. Celý gigantický komplex budov je ovládán jednou z prvních verzí těchto inteligentních superpočítačů. Jeho použitím by se měl mnohonásobně zvýšit výzkumný potenciál. Pracovníci v komplexu tomuto počítači dali familiérní název Amálka.

Jen u tak výjimečné příležitosti jako je provoz Amálky umožňuje firma Biotech přístup do jiných prostor, než jsou administrativní části. Pro firmu je to neuvěřitelně silná mediální zbraň, která firmě zvyšuje obraty.

Nikdo si nikdy nedovedl představit, jak by v Rakovnickém komplexu vypadala havárie. Nikdo si neuměl představit, jak by na tuto mimořádnost zareagovala Amálka. Nikdo si neuměl představit, jak by se zachovala v krizové situaci.

Až do teď

Comments