Akce‎ > ‎Chystané‎ > ‎

Cesta

Larp Cesta je svým žánrem ukázkou situačního larpu. Co na vás čeká, vám chceme prozradit pouze rámcově. Zbytek se dozvíte přímo před samotnou hrou. Proč? To se nechte překvapit.

V larpu se přesuneme do fiktivního dystopického světa. Cesta se dostane do myšlení člověka, který žije v diktatuře a byl uvězněn v koncentračním táboře. Cesta je svoboda, cesta je rozum, cesta je mír.

Larp se odehrává na hranici dvou států. Není důležité, jaké státy to jsou. Daleko důležitější je, že v jednom z nich vládne tvrdá diktatura. Říkejme mu třeba Stát. Oba státy svoji hranici střeží. Ne, nechystají se spolu válčit. Důvod je prostý. Jen tehdy, když lidé nezjistí, že se jinde žije lépe, budou spokojení. A druhý stát rozhodně nestojí o vlnu uprchlíků a kdovíjakých existencí, které se nedokážou vyrovnat s režimem. A tak přes hranici nesmí projít ani noha. Hlídači, psi a samopaly, to je způsob ochrany proti cizincům.

Na dohled od hranice vystavil Stát pracovní tábor, jako vhodnou záminku pro dostatečnou militarizaci oblasti. Tábor je plný těch nejhorších zločinců a to je ještě větší motivace pro úplně neprostupnou hranici.

A jak to vlastně ve Státě vypadá. Stát je izolovaný od okolního světa a má pouze jednu hranici s jedním sousedem. Sem tam se ozývají hlasy organizací za lidská práva a snaží se dokázat, že Stát porušuje všechny mezinárodní dohody a úmluvy. Nikdo nemá právo na opuštění Státu, pokud není rozhodnuto jinak. Pro obyčejné obyvatele jsou veškeré dostupné informační zdroje cenzurovány. Vlastně nikdo už pořádně neví, jak to jinde vypadá a jestli je to tam opravdu tak úžasné. Občas se někde ukáže člověk, který má zaručené informace „z venku“. Ale jde mu věřit? Navíc už jen bavit se s takovým člověkem může být cesta do tábora...

Comments