Pro veřejnost‎ > ‎

LARP

LARP je akronym vytvořený z anglického live action role-playing, tedy v překladu hraní rolí naživo.

V reálu si můžete larp představit jako improvizační divadlo, ve kterém jste divákem i hercem zároveň. Každý hráč má přidělenou roli, svoji úlohu ve hře, svou postavu. Ta má vytvořený charakter, má určené cíle, kterých chce na hře dosáhnout – je tedy potřeba jednat ve hře tak, jak by jednala daná postava. Vzájemnou interakcí hráčů mezi sebou a občasnými zásahy organizátorů se pak vytváří příběh, jehož jsou hráči součástí. Jak takový příběh dopadne, je už čistě na nich.

S postavou kterou si vytvoříte procházíte celou hrou a po dobu larpu tak máte jedinečnou příležitost žít životem někoho jiného, chovat se tak jak byste se v reálném životě nikdy nechovali, dělat rozhodnutí, jejichž následky pak vaše postava musí nést.

Můžete zažít dobrodružství, intriky, bitvy, zkrátka všechno na co si vzpomenete. Larp představuje možnost bavit se, poznat nové lidi, odreagovat se od všedního života.

Navíc, larp může člověku i něco přinést. Na larpu hráč prožívá situace, které by v běžném životě pravděpodobně nikdy nepotkal. Interakcí s ostatními hráči rozvíjí své komunikační schopnosti, učí se přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí. Často se dostane i do situací, kdy bojuje o holý život. To všechno přináší nové poznatky, nové zkušenosti a možnost rozvíjet svoje schopnosti.

Larp přitom může hrát téměř každý. Stačí jen mít chuť to zkusit.

Comments