Pro veřejnost‎ > ‎

Co všechno larp obnáší

Larp si může zahrát prakticky každý, bez ohledu na různá omezení, ať už zdravotní, věková či jiná. Pokud vás láká vyzkoušet si hraní rolí, určitě najdete larp, který bude pro vás ten pravý.

Jako každá podobná akce, i larp něco stojí. Je třeba zaplatit místo (pronájem louky, hradu, klubovny …), často jsou potřeba různé rekvizity, něco stojí i doprava věcí na místo a najdou se další výdaje. U většiny larpů ale tato suma bývá rozumná a registrační poplatek se obvykle pohybuje mezi 50,- – 300,- Kč.

Velká část larpů má stanovenou dolní věkovou hranici na 15 let. V některých případech se ale dá domluvit s organizátory a na larp může přijet i mladší hráč.

Larpů se také nemusí účastnit pouze milovníci fantasy. Například komorní larpy bývají často spíše z reálného světa a jsou zaměřeny především na duševní prožitek hráče, například ve vyhrocených situacích nebo tváří v tvář konfliktům. Některé typy larpů vyžadují kostým, ale ten není obtížné udělat. I úplný nováček si s jednoduchým návodem zvládne ušít tuniku nebo suknici. Podstatné je vyvarovat se některých drobností, které mohou jinak pěkný kostým doslova "zabít". Například neonové digitální hodinky budou k sametovým šatům působit jako pěst na oko. Stejně tak boty omotané onucemi udělají mnohem lepší dojem než staré tenisky ke gotické kutně.

Vydáte-li se na larp v přírodě nebo třeba na hradě, je třeba počítat s podmínkami a vybavit se podle nich. Většinou je potřeba stan, teplý spacák, nějaké to jídlo a věci na jeho přípravu. Pokud nejste ve vaření na ohni nijak zdatní, určitě se najde někdo kdo vám rád pomůže. Pitná voda na akcích většinou bývá zajištěna (a pokud ne, je to důrazně uvedeno).

Comments