Zázemí

Občanské sdružení Pilirion funguje zatím krátce, ale díky našim kontaktům a ochotě jednotlivých členů, se nám podařilo získat značné vybavení a zázemí. Naší snahou je podpora akcí a proto nabízíme některé věci k všeobecnému využití pro organizátory akcí a další zájemce. Můžete využít našich tiskových možností, skladu či útulného prostředí Vechtrovny.

 

V budoucnu bude tato stránka rozšířena o soupis dalších možností, které lze při pořádaní larpových akcí v Západních Čechách využít.

 


 
Vechtrovna
 
 

Vechtr je výraz dříve používaný pro hlídače železničních tratí, ale také pro strážní domky. Vechtrovna je naší domovskou základnou, či by se dalo říci klubovnou. Je to malý dvoupatrový domek nedaleko stanice Obora u Kaznějova na trati č. 160. Dole je pouze předsíň, kuchyně a jedna obytná místnost. Podkroví je upravené a lze v něm přebývat, bohužel pouze v letních měsících, protože jej nelze vytopit. Vechtrovna je ideální místo pro lidi, kteří zvládají trochu nepohodlí a užívají si romantiku večerů osvícených světlem svící.

 

Vechtrovna je na půli cesty mezi Oborou u Kaznějova a Horní Břízou. Její dostupnost je velmi dobrá díky častému vlakovému spojení ze zastávky Horní Bříza. Příjezd k domku je možný pouze terénním autem. Klasickým osobním automobilem je možné se dostat na improvizované parkoviště v lese, cca 200 m od vechtrovny. Od železniční zastávky Obora u Kaznějova (cca 30 minut jízdy z Plzně směr Žatec) je vechtrovna 3 km. Umístění Vechtrovny najdete zde.

 

Kapacita Vechtrovny  je 8 - 10 lidí, při zachování nižšího komfortu i více. V letních měsících je možné udělat z podkroví spací místnost a ubytovat až 25 lidí.

 
Vechtrovnu se snažíme udržovat, tak aby byla zachována její stylová atmosféra. Milovníky luxusu jistě nezaujme, romantické srdce však potěší svým kouzlem.
 

Vybavení:

Dvoje kamna, v obou spodních místnostech. V kuchyni je nově sporák na dřevo (Petra), včetně trouby.
   Osvětlení zajišťuje několik petrolejek a olejové lampičky a nově také lust na svíce. Lampového oleje je na vechtrovně dosti, ale svíčky je nutné dokupovat.
 
 
 
  Na přilehlém pozemku, který k vechtrovně patří, lze postavit velké množství stanů.
 
 
 
 Kuchyňka na Vechtrovně je vybavena základním nádobím pro cca 10 lidí (talíř, hrneček, příbor), malými hrnci ( 2 - 3 l) a pánvičkami. Pro větší výpravy je vhodné přivést si větší hrnec či kotlík (v případě zájmu zajistíme). Pitná voda je dostupná v nedaleké studánce (80 m)
 
V hlavním pokoji jsou 2 válendy a gauč vhodný ke spaní. Vyspí se na nich poměrně pohodlně 5 lidí, ostatní musejí přečkat na zemi. Podlaha je dřevěná a po vytopení místnosti z ní nejde chlad, přesto je vhodné vybavit se karimatkami. Z tohoto důvodu je vhodné se v předsíni přezouvat.
   V letních měsících jsou v patře další 3 matrace. Matrace lze na spaní snést dolů, kde je potřeba ale sestěhovat nábytek stranou.
 
 
 

Co na vechtrovně nenajdete:

Elektřinu!
 
Cena: 20 Kč za noc / 10 Kč pro členy Pilirion o.s.
Kontakt: současným správcem je Jiří Zahradník "Pilly" - Tylai(Zavináč)seznam.cz; mob.: 605 729 920 (STS!)
                  facebook: Jiří Zahradník
 
Foto:
 
 
Aktuální fotky z 19.5.2012 - táboření na Vechtrovně (Larpový ples na zámeckém statku Býkov). Výsledek rekultivace pozemku!
V případě zájmu vám na vechtrovnu rádi dovezeme autem pitnou vodu, větší hrnec, plotýnkový vařič nebo plynové svítilny. Podmínkou je včasná domluva a proplacení nákladů. Jedna cesta auta z Plzně na vechtrovnu a zpět vyjde na 100 Kč.  
 
Manuál k použití Vechtrovny a postupně doplňovaný
Výletník naleznete jako přiložené soubory na konci této stránky.

        REZERVOVANÉ TERMÍNY

21.4.-23.4.2017    Rezervace Astralien
1.6.-4.6.2017        Rezervace Žlutý Kvítek (OVS)


 

Centrum tisku BH

 

Sháníte kvalitní a levný tisk? Pro členy sdružení i pro jiné zájemce nabízíme využití našeho centra tisku k přípravě dokumentů na akci.

 

Co máme k dispozici: Barevnou laserovou tiskárnu HP LaserJet Enterprise 500, řezačku Hama-cut, A3 Laminátor Sigma

 

Tisk – cena:

        Černobílá stránka A4: 0,50 Kč / 0,35 Kč *

        Barevná stránka A4: 2,00 Kč / 1,00 Kč * (standartní pokrytí)

        Barevná stránka A4: 7,00 Kč / 3,50 Kč *(100% pokrytí)

 

        Oboustranná ČB A4: 1,00 Kč / 0,60 Kč *

        Oboustranná B A4: 3,80 Kč / 1,80 Kč * (standartní pokrytí)

        Oboustranná B A4: 13,00 Kč / 6,00 Kč * (100 %)

 

+ 0,50 Kč za vysoký lesk

+ 0,50 Kč gramáž 160 g a vyšší

 

*pro členy Pilirion o.s.

 

Tisknout je možné dokumenty velikosti: Letter, A4, A5, A6, Exec, B5

Papír: 80 – 220 g standart, 80 – 250 g lesklý, tisk na fólie, tisk na tenký kartón

Rozlišení: až 1200*1200, ImageREt 3600

Cena papíru není zahrnuta v ceně tisku, ale je možné se na jeho zakoupení domluvit. Cena se odvíjí od cen v síti velkoobchodů Makro.

Laminování za tepla i za studena. Lamino obálky 80 - 150 um.

 

Laminování (80 um) - cena:

         A4: 5,50 Kč / 4 Kč *

         A3: 15,00 Kč / 10 Kč*

 

Na využití tiskových služeb se obraťte na Pillyho (Tylai(zavináč)seznam.cz) a to nejméně 14 dní před akcí. 

 

 
Sklad
 
Přerůstá vám vybavení nad hlavu? Nemáte kam složit gotyčák/hangár a podobné rozměrné věci? Nabízíme vám možnost za drobnou úplatu či protislužbu uložení věcí do našeho skladu. Stačí nás pouze kontaktovat.
 

Půjčovna
 
 
ĉ
Výlety.doc
(2340k)
Jiří Zahradník,
27. 5. 2012 14:08
ĉ
Aleš Kosán,
28. 5. 2012 1:44