Kostýmy‎ > ‎Dámské kostýmy‎ > ‎

Kostýmy středních vrstev

Elfský hnědozelený kostým

Ne tak úplně "správný" kostým, poskládaný z toho co zrovna dům a second-handy daly. Tvoří ho zelené kalhoty, otevřená hnědá sukně a několik horních vrstev.

Zelené kalhoty jsou z džínoviny, přesto to na první pohled není příliš poznat. Navíc je z nich na kostýmu vidět jen malá část. K nově plánované verzi tohoto kostýmu budou pravděpodobně patřit ušité úzké kalhoty z plátna podobné barvy - vypasovaný střih bude řešen pomocí šněrování po celé vnější délce nohavic.

Svrchní část tvoří stará béžová halenka, pravděpodobně bavlna s příměsí elastanu, která má zvonové tříčtvrteční rukávy. Přes ni patří hnědý svetřík se zajímavě nabíraným taftovým límcem. Svetřík je komerční a má zip - původně bylo toto řešeno taftovým páskem, kterým se zip překrýval a který se připínal pod prsy na dva knoflíčky. V nové verzi kostýmu je v plánu zip odpárat a místo něj umístit šněrovačku. Stejně tak bude nahrazená i bůza, pravděpodobně obyčejnou plátěnou košilí slonovinové barvy. Namísto zvonových rukávů by pak měly přijít dlouhé nasazovací pachy.

V chladnějším počasí jsou ke kostýmu připojeny ještě pletené hnědé rukavičky, které jsou vidět na fotografii. Ke kostýmu také patří sada ručně vyrobených šperků z bronzových komponent a zelených a hnědých korálků.

Dále k němu patří vysoké boty - podle vhodnosti buď gotické a nebo kožené kozačky s kožešinkou. Doplňkem pro chladné dny je zelený sametový plášť podšitý černým plátnem, s širokou kapucí a zavazováním na tkanici.

Oděv je určený pro roli elfa, navíc původně byl vytvářen na roli elfky - šperkařky, proto bohaté šperky. Jednotlivé části se dají velmi výhodně kombinovat s mnoha dalšími kusy oděvů a vytvářet tak nové kostýmy.

Zelený kněžský kostým

Jednoduché plátěné šaty šněrované na bocích, ušité v přírodních barvách.

Svrchní oděv je ušitý ze zeleného bavlněného plátna s asi 4% příměsí elastanu. Ozdobné pruhy z hnědé bavlny jsou našívané na zelenou látku. Střih je udělaný jednoduše ze dvou dílu, které se směrem dolů lehce rozšiřují. Na bocích jsou navíc vložené klíny. Šaty jsou na bocích vykrojené a na krajích jsou ponechané asi 4 cm široké švy, které jsou ještě zesílené vloženým pruhem látky. Do švů jsou nabity průchodky, a přes průstřihy se šaty šněrují.

Pod šaty patří ještě spodní oděv, kvůli průstřihům na bocích. Může se jednat buď o jednoduché spodní šaty libovolné ladící barvy, nebo jako v případě na fotkách, stačí jen delší bílá plátěná košile. Šaty mají délku do půli lýtek, proto je k nim potřeba vzít buď vysoké kožené boty, nebo ještě spodní sukni (na fotkách černá bavlněná kolová sukně).

Přes šaty je možné vzít sametový surcot lemovaný kožešinou, který jednak umožňuje vzít šaty i do chladnějšího počasí, a jednak z nich může udělat honosnější oděv.

Kostým byl šitý na roli kněžky Natürwanny, bohyně přírody. Určitě je použitelný i pro role přírodních mágů či druidů. Zároveň se dá použít jako například cestovní oděv pro nižší šlechtičnu či obchodnici.