O nás‎ > ‎

Pilirion

Skupina Pilirion je původem z Plzně a její jádro (ve složení Pilly, Terka, Alky, Zagro, Světlo, Kořen) se oficiálně dalo dohromady 1. 1. 2007. Postupem času a sjížděním různých akcí se pár dalších duší rozhodlo přidat se k naší skupině a 20. 12. 2010 jsme se oficiálně rozrostli o dalších pět členů (Keret, Fin, Pachol, Magda, Hádě).

Účastníme se akcí po celé republice, můžete nás potkat jak na larpech typu svět, tak na komorních larpech i na bitvách, kam jezdíme převážně za temnou stranu.

Kromě toho že aktivně jezdíme na akce, někteří z nás se také věnují organizování larpů. Mezi naše největší úspěchy patří zřejmě larp typu svět - Erinor, který má v současné době cca 80 hráčů. Dále stojí za zmínku například larp KP, pořádaný na hradě Sion a Plzeňský Inspirační Víkendový Kurz - PIVKo - akce zaměřená na nováčky a představení larpu veřejnosti, pořádaná tradičně na konci prázdnin.

Protože si už dlouhou dobu všímáme, jak upadá počet akcí pořádaných v západních Čechách, rozhodli jsme se založit občanské sdružení, které má podporovat pořadatele menších akcí a zaštiťovat je po administrativní stránce. Zároveň chceme oživit západočeskou larpovou scénu a představit ji veřejnosti.

Máte-li zájem dozvědět se o nás víc, můžete navštívit naše stránky.

Comments