O nás

Co je především naším cílem?

  • Rozvoj LARPu v Západních Čechách a jeho propagace jakožto kreativní a smysluplné činnosti.
  • Provádení nových hráčů jejich prvními kroky ve světě LARPu
  • Pomoc novým organizátorům s přípravami jejich prvních akcí 

Stanovy sdružení lze nalézt k přečtení zde: Stanovy

Chtěl bys začít s larpem? Rád bys připravil vlastní hru, ale nevíš jak na to?

Neboj se nám napsat!

Skupiny, které jsou členy tohoto sdružení:Činnost sdružení
:

Ještě před třemi lety byla larpová scéna na Západě Čech srovnatelná s jinými kraji, záhy se však situace změnila. Dnes již většina larpové komunity nemá vůbec představu o dění na západě, které téměř vymizelo a zůstalo jen ticho po pěšině. Změnit tento stav je jedním z cílů, kvůli kterému dne 24.4.2011 vzniklo občanské sdružení Pilirion.

Pilirion je otevřeným kolektivem několika nezávislých organizátorských skupin (ALE?!,Fanatici, Pilirion) a dalších lidí, kteří se rozhodli spolupracovat. K této činnosti se část z nás dostala dřívějším působením v zájmových organizacích pro mládež. Většinu členů tvoří lidé z Plzně, ale výjimkou nejsou ani Karlovy Vary, Praha či Kutná Hora. Naše základna je tedy rozprostřena po velké části Čech. Přes toto rozložení je ohniskem naší činnosti právě Plzeň a Západní Čechy.

Členy sdružení jsou jak staří mazáci, kteří mají za sebou 8-10 let aktivního ježdění, tak i téměř úplní nováčci. Snažíme se o vznik organizátorských týmů, které by byly schopné vytvářet co největší paletu různých her. Od klasických fantasy Světů, přes malé bitvy, družinovky, městské a scifi larpy, až po larpy komorní a larpové divadlo. Hlavní skupinou účastníků, na kterou své akce zaměřujeme, je mládež a mladí lidé do 26 let. Při pořádání her se neomezujeme pouze na Západní Čechy. Může se vám tak stát, že naší akci potkáte například v Praze, Kutné Hoře či někde jinde.

Larp považujeme za přínosnou a kreativní zábavu, kterou bychom rádi nabídli i širšímu okolí. Ze zkušeností plyne, že larp lidi baví, ale pro většinu je velkou neznámou. Nezřídka se setkáváme s negativními reakcemi, které mnohdy plynou z neznalosti věci a neoprávněných předsudků. Naším hlavním cílem je změnit to!

    Abychom uspěli, snažíme se o sblížení jednotlivých skupin v Západních Čechách. Spolupráce většího celku umožňuje realizovat náročnější a kvalitnější projekty, které snáze zaujmou a nabízí lepší prožitky. Dále se snažíme podávat pomocnou ruku začínajícím organizátorům, jak na poli materiálním, tak i teoretickém.

 

Propagace:

Brožurka o larpu:                   

Brožurka o Pilirion o.s.: