Recenze

Recenze hry Porota

Datum

16.4.2012

Název akce

POROTA

Organizátor

Miranda

Počet účastníků

12 (2 běhy současně) max. 30

Typ hry, žánr

Interaktivní rolová / zážitková hra

 

Jedná se o diskuzní hru, která trvá hodinu čistého času doplněnou o úvodní půlhodinu věnovanou úvodnímu seznámení a shlédnutí videa, ve kterém jsou obsaženy veškeré informace, které jsou ve hře k dispozici.

Slovní hodnocení

Průběh

Hra se odehrává v dnešní době v České republice a hráči představují členy poroty u soudu. Porota na základě výpovědi svědků a předložených důkazů rozhoduje o vině či nevině obžalovaného.

U našeho běhu jsme byli rozděleni do dvou skupin, kdy každá skupina měla po hodině konsensuálně rozhodnout o vině nebo nevině. V případě, že se skupina nedohodla, bylo rozhodnuto za ní špatně. Tento prvek považuji za velmi špatný, neboť jediný člen poroty může zbytek poroty donutit k tomu, aby přijala jeho názor.

Na konci hry jsme se dozvěděli zda jsme zvolili správně nebo špatně a jak se to celé opravdu stalo. Vyplnili jsme krátký dotazník a rozešli jsme se domů.

Zhodnocení

Porota je podle mého názoru nepříliš zajímavou zážitkovou hrou. Vadilo mi na ní, že nebylo nutné se v rámci poroty dohodnout a navíc mi u ní chyběla zpětná vazba. Pokud by měla mít hra přesah do reálného života, očekával bych nějaké zhodnocení toho jak se porota dohadovala a proč a jak nakonec došla ke svému rozhodnutí.

Pokud si chcete zahrát diskuzní zážitkovou hru o tom, jak by mohli diskutovat členové poroty u soudu, pak do toho jděte. Pokud očekáváte komorní larp s propracovanými postavami a silnými zápletkami, pak znovu zvažte svou účast na hře.

Autor recenze

Jakub "Balda" Balhar

Comments